Yeni Başlayanlar İçin SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO uyumu web sayfanın başarısını ortaya koyan unsurdur. Google sıralamasında web sayfaların yerini bu unsur belirlemektedir. Bu nedenle web sayfasında yayınlanacak olan yazılarda SEO uyumu konusuna mutlaka özen gösterilmesi gerekmektedir. SEO uyumlu makale konusunda dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır.

SEO lu Makale için Anahtar Kelimelerin Doğru Kullanımı

Günümüzde seo lu makale denildiği zaman yanlış yapılan konuların başında anahtar kelimeler konusu gelmektedir. Bir makaleyi anahtar kelimelere boğarak yazmak fayda yerine zarar getirmekte ve yayınlanan web sayfasının spam olarak işaretlenmesine neden olabilecektir. Bu nedenle anahtar kelime kullanımına özen gösterilmelidir. Yüksek rekabetli olarak değerlendirilen anahtar kelimeler %3 oranında, düşük rekabetli anahtar kelimeler ise %5 oranında kullanılmalıdır. Yani, makale yazarı olabilmek için öncelikle anahtar kelime yoğunluğu incelenmelidir.

Kaliteli Makale Yazarı Olabilmek için Doğru Başlık Seçimi

Bir yazıda başlık ile içeriğin ilgili olması gerekli noktalardan biridir. Başlığın mutlaka anahtar kelime türevlerinden üretilmesi gerekmektedir. SEO uyumlu makale konusunda başlık seçimi başarıyı belirleyen unsurlardan biridir. Yazıdan bağımsız bir başlık seçilmesi yazıya olan ilgiyi azaltacak ve sıralamayı olumsuz etkileyecektir. Ayrıca başlığın büyük harflerle başlamasına ve daha büyük puntolarla yazılmasına özen gösterilmelidir.

SEO Uyumlu Makalede Kelime Sayısı

Makale yazarı olmak isteyen kişilerin öncelikle kelime sayısı konusuna özen göstermesi gerekmektedir. Günümüzde Google tarafından genellikle 300 kelime ve üzerindeki makalelerin dikkate alındığı unutulmamalıdır. Seolu makale konusunda kelime sayısının sürekli düşük tutulması negatif etkileyecek bir tercih olacaktır. Bunun yanı sıra kelime sayısını doldurmak için gereksiz tekrarlardan da uzak durulmalıdır.

Akıcı Anlatım

Bir kişi makale yazarı olmak ve bu yolda devam etmek istiyorsa anlatım seviyesi üst düzeyde olmalıdır. Okuyanlar tarafından anlaşılabilir makale yazılması be okuyanları sıkmaması SEO uyumlu makale konusunda önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Noktalama işaretlerine dikkat edilmesi de önemlidir.

Seolu makale konusunda dikkat edilmesi gereken başlıca noktalar bunlardır. Yine de Google’ın algoritma standartlarının sıklıkla değişime uğraması nedeniyle yazarlık yapacak olan kişi de kendini sürekli geliştirmelidir. Anahtar kelime başta olmak üzere güncel Google kurallarına bağlı kalınarak başarılı bir yazar olmak mümkündür.

Siz de makale yazarı olmak istiyorsanız, yoruma iletişim bilgilerinizi bırakın size ulaşalım…

Reply