Web Sitesinde Sayfa İçerikleri Nasıl Olmalı?

Bir önceki Web Sitesi Nelerden Oluşur başlıklı yazımızı okuyarak, internet sitesinin temeli için gerekli olan unsurları öğrenmiştik. Peki, web sitesi kurma işlemini rehberimiz ışığında başarıyla gerçekleştirdikten sonra ne yapmanız gerekiyor? Bu yazımızda web sitesi kurma işleminin ardından yapılacak olan sayfalarla ilgili kapsamlı bilgiler verdik. Özellikle sayfa içerikleri nasıl olmalı diyen internet sitesi sahipleri için çok yararlı bir makale oluşturduk. İşte web sitesi sahiplerinin 5 başlıkta yanıt bulabileceği sayfa düzenlemeleriyle ilgili detaylar…

Sayfa İçerikleri Nasıl Olmalı?

1)Kalitesi bir web sitesi kurma için SEO’nun önemini bir önceki yazımızda vurgulamıştık. SEO çalışmalarının gerçekleştirilmesi sırasında sayfa içerik düzenlenmesi yapılırken öncelikle başlığınızın mutlaka en az bir anahtar kelime içermesini şiddetle tavsiye ederim. Çünkü anahtar kelimeyi içermeyen bir içerik başlığının seo bakımından size bir faydası olmayacaktır. Ayrıca başlıkta 35 ile 70 arası karakter kullanmanız ideal olacaktır.

2)İçeriklerinizi sanki bir kitapmış gibi tek başlık altında toplamamalısınız. Bunun yerine makalenizi paragraflar halinde düzenlemeniz ve paragraf başlıkları oluşturmanız gereklidir. Bu başlıkları oluştururken mutlaka ilgili paragrafın konusunu içeren keywordleri seçmelisiniz.

3)Paragraflarda anahtar kelime dağılımı da SEO çalışmaları açısından önem arz etmektedir. Her bir paragrafın ilk cümlesi anahtar kelimeyi içermelidir. Yani yazının yaklaşık ilk 160 karakteri içerisinde keyword kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Makaleyi bir bütün olarak ele aldığımızda ise her bir anahtar kelimenin ortalama 2,3 kez metnin içinde geçirilmesi de önemli.

4)Anahtar kelime, içerik ve resim stratejisini doğru olarak uygulamak için oluşturduğunuz içeriğe en az bir tane resim eklemelisiniz. Ayrıca bu resme anahtar kelimenizi içeren bir alt tagı eklemek de, SEO’nun olmazsa olmaz parçalarındandır.

5) Sayfa içerikleri nasıl olmalı konusunda önereceğimiz son husus ise özgünlüktür. Bu kriter Google başta olmak üzere birçok arama motoru için en önemli husus olduğu için önemini anlatabilmek adına son madde de yer verdik! Çok açık ve net belirtmek gerekiyor ki; başka bir web sitesinden alacağınız çalıntı içerikle asla sıralamalarda yükselemezsiniz. Çünkü Google botlarının web sitenizi en diplere gömmesi için özgün olması büyük önem taşımaktadır. Bir web sitesinde içerik düzenleme çalışması yapılırken, anahtar kelime seçimi ve başlıkta bu anahtarın kullanımı işlemlerinin ardından mutlaka özgün bir içerik (makale) yazılmalıdır…

2 Comments

  1. Selma
  2. Ahmet

Reply