Web Sitesi Yapmak Oldukça Eğlenceli!

Belki 10 veya 15 yıl öncesine kadar web sitesi yapmak bir hayalden ibaretti fakat bugün tam aksine, gereklilik halini almış durumda. Eskiden sadece birkaç şanslı kişinin sahip olabildiği web siteleri bugün eğlenceli yapısı nedeniyle de yaygınlaştı. Web sitesi yapmak artık zor ve gözde büyütülecek bir iş değil, tam aksine keyif dolu bir çalışma. Peki, web sitesi nasıl yapılır ? Web tasarım öğrenmek için neler gereklidir?

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web tasarım şüphesiz artık geçmişte olduğu kadar yorucu ve ulaşılması zor bir iş değil. Bugünlerde internet üzerinde bile yüzlerce eğitim seti var ve bu şekilde web dillerini kısa sürede öğrenebiliyorsunuz. Eğer kodlama size uzak bir konuysa, bunun yerine kullanabileceğiniz pek çok hazır içerik yönetim sistemi veya web tasarım programı var. Yani web sitesi nasıl yapılır sorusuna da verecek çok fazla cevabımız var.

Başta HTML olmak üzere, PHP, ASP, CSS ve JavaScript gibi web dilleri gerekli fakat bunları bilmemeniz halinde de web sitesi yapmak konusunda başarılı olabilirsiniz. Örneğin WordPress adı verilen ve bugün dünyada en çok kullanılan sistemlerden birisi olan içerik yönetim sistemi, kullanımı-kurulumu son derece basit biçimde çalışıyor. Ek olarak, yardımcı olarak kullanılabilecek de pek çok program var. Eğer düşük veya orta seviye kod bilgisine sahipseniz, Adobe tarafından üretilen Dreamweaver veya Microsoft’un sahibi olduğu Frontpage, sayfalarınızı tasarlarken size görsel anlamda epey yardımcı olabilir. Kod bilmeden, programlar kullanarak web sitesi nasıl yapılır?

Program Kullanarak Web Sitesi Yapmak

Eğer Dreamweaver ve Frontpage’i de bir yana atarsanız, elimizde hala bolca web tasarım programı alternatifi bulunuyor. Akla ilk gelenlerden birisi de ücretsiz olarak sunulan, Mobirise Website Builder. Yüzde 100 SEO uyumlu siteler hazırlamanıza olanak tanıyan ve ‘trend’ haline gelmiş sayfa şablonlarına sahip olan Mobirise, kayan yazı, iletişim formu, fotoğraf-video galerisi, mobil sayfa, haritalar, sosyal site yönlendirmeleri ve ikonlar gibi pek çok fonksiyona sahip. Dolayısıyla kendisini hem kişisel siteleriniz, hem de tanıtım amaçlı kurum siteleriniz için kullanabilirsiniz.

Eğer ilginizi çekmediyse, ek olarak TOWeb, Kompozer ve Webflow gibi çeşitli programlara da bakmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Web Sitesi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli yazısını inceleyerek de, web sitesi tasarımı ile ilgili en çok yapılan hataları öğrenebilir ve bu hataları yapmadan tamamen ziyaretçi odaklı bir site oluşturabilirsiniz…

Reply