Web Sitesi Kurarken En iyi Hosting Firması Hangisi?

Web hosting firmaları sayıca giderek artmakta ve web sitesi kurmak isteyenlerinde bu konuda kafası karışmaktadır. En iyi hosting firması hangisi diye kaygılanan bireyler için hosting seçimi yaparken müşteri sorunları çözmede hizmet kalitesi, sunucu barındırma yazılım kapasitesi ve plan paket içerikleri gibi özellikleri ile web hosting firmalarını değerlendirmelerine bu yazımızla yardımcı olacağız…

En iyi Hosting Firması Hangisi?

Web hosting firmaları için istatistik verileri oluşturan ve kalite araştırması yapan hosting şirketlerinin raporları incelendiğinde ziyaretçilerin sayfanın geç açılması nedeniyle kısa bir sürede tıkladıkları sayfayı terk ettikleri ortaya çıkmaktadır. Aynı şekilde arama motorlarının da sayfanızı indekslemek için web sitenize geldiğinde sayfanın geç açılması sonucunda indekslemenin başarısız olabileceği tespit edilmiştir. Bu nedenle web hosting firmaları için araştırma yapılırken kalite fazlasıyla önemli bir konudur. Bir hosting firmasının Arge alt yapısıyla kalifiye yazılım mühendislerine sahip olması kalite bakımından şarttır. Peki, bu ölçütlere göre en iyi hosting firması hangisi?

En iyi hosting firması hangisi sorusunda size güncel bilgilerle cevap verelim. Dünyanın önde gelen bağımsız araştırma şirketlerinin istatistik verilerine dayanılarak, 2017 Şubat ayı için web hosting firmaları karşılaştırılmış. Bu karşılaştırma sonucunda En İyi Web Hosting Şirketleri Listesi yayınlanarak, birinciliğin TmdHosting’de olduğu belirtildi. Bu nedenle en iyi hosting firması hangisi sorusuna güncel verilerle vereceğimiz yanıt TmdHosting şirketidir.

Web Sitesi Kurarken Hosting Seçimi

Web hosting firmaları için araştırma yaparken ilk aramanız gereken kriterin sayfaların hızlı açılması olduğunu yukarıda belirtmiştik. Peki, hosting seçimi için dikkate almamız gereken diğer hususlar nelerdir?

Google botlarının siteyi ziyaret etmek için geldiği ilk anda robots.txt dosyasına gireceğini ve bu dosyada yer alan kodlar sayesinde sitemiz içerisinde neleri indekslenmeyeceğini ya da indeksleyeceğini daha kolay anlayacağını biliyoruz. O halde bu bilgi ışında web hosting firmaları incelenirken, sunucu barındırma hizmeti sağlayan şirketin yazılım ve donanım açısından kalitesini de irdelememiz gerekiyor. Bu kriter web sitesinin SEO çalışmaları açısından da oldukça önemlidir.

Son olarak sunucu barındırma hizmeti için anlaşmış olduğunuz hosting firmasının eğer size sunduğu plan paket dar bir içerikse, sitenizdeki içerikleri düzenleme yaptığınız sırada bu işlem tam bir ıstıraba dönüşebilir. Bu nedenle web hosting firmaları arasından donanımı ve yazımı eski olan teknolojisini daima yenilemeyen şirketleri listeden çıkarırken, kapasitesi yetersiz, plan paketi dar içerikten oluşmuş firmaları da elemeniz gerekiyor…

Reply