Web Sitesi ile Hangi Ürünler Daha Kolay Satılır?

Web sitesi kurma günümüzde pek çok kişinin hayali olsa da, kimi insanlar bunu hobilerinin yanı sıra ticari kaygılarla da yapıyor. İnternetten hangi ürünler daha kolay satılır sorusunu yöneltenler, e-ticaret üzerine bir web sitesi açma planı yaparken, biz de size bu konu hakkında yardımcı olacağız.

Öncelikle, internet üzerinden ürün satıp ciddi gelirler elde etmek istiyorsanız ve elinizde de sermayeniz bulunmuyorsa, işe affiliate marketing yaparak başlayabilirsiniz. Pek çok kişi tarafından kullanılan bu yöntemle, ürünü doğrudan satmıyor, aksine aracı oluyorsunuz. Bu sistemin en büyük avantajı, elinizde olmayan çok çeşitli ürünlere erişip bunları pazarlayabilmeniz. Dolayısıyla hiçbir ürüne bağımlı kalmadan, o sıralar ne popülerse bunları satabiliyorsunuz.

İnternetten hangi ürünler daha kolay satılır?

Böyle bir web sitesi çalıştırmanın bir diğer avantajı da, ‘paranızı batırma’ riski olmaması ve istediğiniz zaman alan değiştirebilme şansınız. Ortaklık sistemiyle iyi paralar kazanabileceğiniz gibi, web sitesi kurma amacındaysanız, internet üzerinde hangi ürünlerin daha kolay satıldığını iyice araştırmalısınız. Bunu nasıl yapacaksınız?

Gittigidiyor, Hepsiburada ve benzeri büyük satış platformlarına girerek en çok satılan ürünlere bakmalısınız. Tabii bu noktada Gittigidiyor çok daha iyi bir alternatif çünkü her ürün sayfasında bir ziyaretçi sayacı bulunuyor. Fırsatlar kısmından herhangi bir ürün seçin ve sayfasına girerek kaç adet satıldığına, kaç tane kaldığına bakın. Bu rakam sizin için belirleyici olmayacak çünkü önemli olan, o ürünü gören kişilerin kaç tanesinin web sitesi üzerinden satın alım yaptığıdır.

Sayfanın altına indiğinizde ‘…. tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir’ şeklinde bir ibare göreceksiniz. İşte asıl önemli olan bu ve ziyaretçi başına satın alım sayısı. Örneğin, üründen 40 tane satıldıysa ve sayfayı da 400 kişi ziyaret ettiyse, ürüne bakan her 10 kişiden birisi onu satın alıyor demektir ve bu da oldukça iyi bir performans. Siz de internetten hangi ürünler daha kolay satılır ilk dikkate almanız gereken konu bu, yani ürünlerin ziyaretçi başına satış verimliliği. Hemen ardından da ortaklık sistemine girişebilir, kendi sitenizi dahi açabilirsiniz.

Reply