SSL Sertifikası Fiyatları | Web Sitesi

SSL sertifikası sağladığı güvenilir bağlantı alt yapısı ile hem kullanıcıların hem de arama motorlarının güvenini kazanıyor. Kullanıcı verilerini özel bir dijital şifreleme ile sunuculara göndermeyi sağlayan bu sertifikalar özellikle de kullanıcı adı ve şifre girişi yapılan web siteleri açısından önem teşkil ediyor. Bu aşamada SSL sertifikası fiyatları hakkında merak edilen detaylara yazımızda değineceğiz.

Siz de kullanıcı verilerini sağlayan bir web sitesi sahibiyseniz, SSL sertifikası gerekliliği seo çalışmaları başta olmak üzere sitenizi pek çok açıdan ilgilendirmektedir.

SSL Sertifikası Fiyatları Ne Kadar?

SSL sertifikası fiyatları SSL sertifikası satın almayı düşünen web site sahipleri için merak edilen konular arasında gelmektedir. Öncelikle bu fiyatların bazı kriterlere göre farklılık gösterdiğini belirtmemiz gerekir. Bu kriterlerin başında da sertifika hizmetini sağlayan firmadır. Bir kaç farklı firma bu hizmeti verir ve firmalar arasında hizmet kaliteleri, garanti miktarları ve kurulum süreleri değişkenlik gösterdiği gibi fiyatlar da değişkenlik gösterir. Bu anlamda sahip olduğunuz web sitesi için en iyi sertifika hizmetini belirlerken web sitenizin içeriğini ve ihtiyacını göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır. En ucuz SSL sertifikası fiyatları tek domain için 5 dolardan, sub domain için ise 80 dolardan başlamaktadır. Şirketler için ise fiyatlar 90-120 dolar civarlarına kadar çıkabilmektedir.

SSL Sertifikası Farkları

Sahip olduğunuz web sitesi içeriği ve türüne göre sizin için en uygun sertifikayı tercih etmeniz gerekir. Bu doğrultuda SSL hizmetini alacağınız şirket web sayfasında SSL sertifikası fiyatları incelerken söz konusu SSL sertifikası seçeneğinin web siteniz için uygun olup olmadığını göz önünde bulundurunuz.

Temel olarak bilinen; TrustCafe, Comodo, RapidSSL gibi firmaların sağlamış olduğu SSL sertifikaları genel olarak aynı hizmeti sağlar ancak garanti süreleri ve diğer detaylar değişkenlik gösterir. Bu nedenle seo çalışmaları açısından da bu sertifika özelliklerini önceden keşfetmeniz sonrasında satın alma işlemini gerçekleştirmeniz, daha ekonomik bir şekilde satın alma süreci gerçekleştirmeniz açısından önemli olacaktır. Bu aşamada farklı firmaların sağlamış olduğu bu hizmetleri kıyaslandırın ve fiyat farkını da göz önünde bulundurarak kararınızı verin.

Reply