Site İçi SEO Nasıl Yapılır?

Site içi seo çalışması bir web sayfası üzerinde yapılan seo çalışmasının tamamına denir. Bir web sitesi için seo yapmak istiyorsanız ilk olarak site içi seo yapmanız gerekmektedir. Kendi ayakları üzerinde duramayan bir web sitesinin diğer sitelerden destek alması yanlış olacaktır zaten.

Site İçi Seo Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Kesinlikle ilk olarak özgün içerik.
  • Görsel içerik yüklemeye dikkat etmeliyiz.
  • Site içi linkleme.
  • H1, H2, H3 taglarının kullanımı.
  • Url yapısı.
  • txt’nin nasıl kullanıldığı
  • Site kodlamasında kullanılan dil ve sağlanan düzen.

Yukarıdaki maddeler ile site içi seo çalışmanızı çok iyi seviyelere getirmeniz mümkündür. Çok iyi seviyelere ulaşmak ise bizi rakiplerimizin bir adım önlerine geçmemizi sağlar. Bu maddelerin birkaçına detaylıca bakalım.

Özgün İçerik

Arama motorları özgün içeriğe oldukça fazla önem göstermektedir. Kopya içerik girmek arama motorları nezdinde kötü bir alışkanlık olarak görülür ve onaylanmaz. Arama motorlarının tümü içeriğinizin kopya olup olmadığını anlaya bilecek bir algoritmaya sahiptir. Dolayısıyla seo için uğraşıyor isek eğer site içeriklerimizi kendimiz oluşturmaya dikkat etmeliyiz.

Site İçi Linkleme

Yazdığınız yazıların birbirleri arasında daha önceki veya daha sonra ki yazının içeriğinden diğer yazılara bağlantı vermeniz site içi yapınızı güçlendirir.

H1 H2 H3 Tagları

H1, H2, H3 taglarını içeriğimizde kullanmak son derece önemlidir. Google tagları daha çok dikkate alır ve içeriği onlardan oluştuğunu benimser ve buna göre aramalarda sizi yerleştirir.

URL Yapısı

Url yapısını arama motorları ve ziyaretçiler için daha anlaşılır bir hala getirmek gereklidir. Url’nin sonu domain.com/kategori/seo.html gibi olmalıdır.  Bu sayede sayfa içeriği kolayca hatmin edilebilir ve kullanıcı açısından olumlu bir hava yaratır.

Görsel içerik yükleme

Kullanıcılarla etkileşimin en önemli yollarından biridir. Görsel yüklerken yazınızın içeriği ile uyumu kullanıcı için çok önemlidir. Görselin dosya isimi ve alt metni ise arama motorları için çok önemlidir.

Reply