SEO Uyumlu Makale İsteyenlere Özel Rehber!

İnternet geliştikçe, beraberinde yapısı ve arama motorlarının algoritması da değişiyor. Durum böyle olunca, web sitelerini ön plana çıkarmak isteyenlerin de SEO uyumlu makale yazması gerekiyor. Bu oldukça geniş bir konu olsa da, bazı püf noktaları bulunuyor. Peki, seolu makale nasıl yazılır ? SEO makale yazarlığı nasıl yapılır?

SEO Uyumlu Makale Rehberi

Elbette birtakım kurallar önemli ama her şeyden daha önemlisi, yazdığınız makalelerin anlamlı ve orijinal olması. Bu yüzden de kopya içeriklerden kaçınmalı, yazım tekrarlarına düşülmemelidir. Aynı zamanda içerikler internet üzerinde az sayıda bulunmalı ve ziyaretçilere hitap edebilmelidir. İstenildiği kadar anahtar kelime kullanılsın, yazılan içerik anlamsızsa bu SEO uyumlu makale olmayacaktır. Link yapılarınız, anahtar kelimeleriniz, başlık biçimleriniz ve alt başlıklarınız kusursuz olabilir. Fakat ziyaretçi aradığını bulamıyorsa, içerikler bir değer taşımıyorsa bu SEO makale yazarlığı olmaz.

Biliyorsunuz veya bilmiyorsunuz ama Google kendi yapay zeka botlarına sahip ve bu şekilde de kopya içerikleri kısa sürede tespit edebiliyor. Kopya içerikler sitenizi sadece aramalarda aşağılara düşürmekle kalmıyor, ziyaretçilerin de kısa sürede terk etmesine yol açıyor. Peki, doğru biçimde seolu makale nasıl yazılır?

Eğer içerik kalitenizden eminseniz, bunun özgün olduğunu düşünüyorsanız iş makalenin teknik kısımlarına geliyor. SEO uyumlu makale yazarken, başlıklar ayrı önem tutmaktadır. Yazı başlıkları ortalama uzunlukta olmalı, anahtar – aratılan kelime içermeli ve yazılan içerikle alakalı olmalıdır. Aldatıcı içerikler belki bir süre size ziyaretçi getirir fakat uzun vadede zararlıdır. İdeal başlık karakter miktarı ise 60 kelimedir.

Anahtar kelime kullanımı da bir o kadar önemlidir. SEO makale yazarlığı yaparken bu kilit kelimeler özenle seçilmelidir, en az 3 adet anahtar kelime kullanılmalıdır. Makalelerde kullanıcının ilgisini çekecek ve arama motorlarında sonuç verecek kelimeler seçilmelidir. Ayrıca anahtar kelimeler yazı içerisine özenle serpiştirilmeli, her paragrafta kullanılmalıdır.

Seolu makale nasıl yazılır konusundaki en husus; yazının kalitesi kadar uzunluğu da önem teşkil etmektedir. SEO uyumlu bir makale en azından 200-300 kelime olmalıdır. Google uzun ve dolu yazıları sevdiği gibi, aynı zamanda ziyaretçiler de bir siteye bilgi edinmek amacıyla girerken beklentilere sahiptir. Dolayısıyla kısa yazılar hem ona istediğini vermez, hem de size.

Reply