SEO Makale Yazarlığı Yapmak İçin Altın Kurallar!

Arama motorlarının algoritmaları günden güne değişse de, temel kurallar hep aynı kalıyor diyebiliriz. SEO denilen optimizasyon yöntemiyle, Google ve benzeri arama motorları siteler arasında bir sıralama yapıyor. Durum böyleyken, SEO uyumlu makale yazanlar ayrı önem kazanıyor. Peki, seolu makale nasıl yazılır ?

SEO Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Bu konuda dikkat edilmesi gereken onlarca teknik olsa da, temel mantık belli bir çerçeve etrafında şekilleniyor. SEO uyumlu makale yazmak için izlenecek belli adımlar olsa da, kendinizi kalıplar içine de sıkıştırmamalısınız. Bu teknik gereklilikleri bir kenara bırakıp, önce yazının içeriğine ve kalitesine odaklanmak şart.

Seolu makale nasıl yazılır diyen pek çok kişinin yaptığı hata da bu oluyor. Fakat SEO uyumlu makale yazarken ilk dikkat edilmesi gereken şey yazılan makalenin anlam bütünlüğü, özgünlüğü ve uzunluğu olmalı. Eğer yazıdan tam anlamıyla bir verim almak istiyorsanız, hazırladığınız makale kesinlikle kopya içerikten uzun olmalı. Üst düzey bir yapay zekaya sahip olan Google’ı basit kopya yazılarla aldatmak mümkün değildir. Dolayısıyla özgün yazılar, alternatif ve kaliteli içerikler her zaman ön plana çıkacaktır.

SEO uyumlu makale yazabilmek için araştırma da oldukça önemlidir. Kafanızdaki eksik veya hatalı bilgileri derleyerek yazdığınız makaleler çoğu zaman sorun çıkaracaktır. Bunun yerine doğru kaynaklara bakıp araştırma yapmak, hem ziyaretçiye, hem de arama motorlarına hitap etmek daha mantıklıdır.

SEO makale yazarlığı nasıl yapılır konusunda yazının kalitesi kadar, kullanılan anahtar kelimeler ve uzunluk da önemlidir. Özenle yazdığı bir yazının ilgi çekmemesini kimse istemez. Dolayısıyla ziyaretçilerin, okuyucuların ilgisini çekecek anahtar kelimeleri yazının her bölümüne serpiştirmeye özen gösterin. En az 3, en fazla 5 seçeceğiniz anahtar kelimeler konu ve içerikle alakalı olmalıdır.

Seolu makalede başlık yazarken ise 60 karakteri geçmemeye çalışın fakat yazının toplum uzunluğunda sınırları zorlamaya çalışın. 600-700 kelimelik yazılar da ortaya koyabilirsiniz fakat SEO uyumu için en azından 250-300 kelime sizin yararınıza olacaktır. Daha alt limitteki yazılardan maalesef arama motorları hoşlanmıyor.

Bunlar dışında makalelerde bağlantı vermeye, kalınlaştırma ve farklı renkler kullanmaya, alt başlıklar eklemeye de özen göstermenizi tavsiye ederiz.

One Response

  1. Ayla

Reply