SEO Google İçin Neden Önemlidir?

Web siteniz için organik ziyaretçiyi en fazla gönderen kaynakların başından arama motorları gelir. Her 100 ziyaretçiden 90’ı aram motorlarından gelmektedir. Bu oran web siteleri için muazzam bir orandır. Arama motorları içerisinde ise en popüler olanı Google olduğu için seo çalışmaları Google esas alınarak yapılmaktadır. Google için yapılan seo çalışması sonucunda diğer arama motorlarında da yükseldiğinizi göreceksiniz.

SEO Google İçin Nasıl Yapılır?

Seo Google için nasıl yapılır konusunda ise Google’ın belirlediği bazı yöntemlerin yanı sıra seo uzmanlarının kendi belirlediği taktiklerde mevcuttur. Google nezdinde bir seo çalışması yapmak için ilk olarak Google’ın nasıl çalıştığını kavramak gerekir. Arama motorları çalışmaya botların internette gezinmesiyle başlar. Sizin yolladığınız site haritasını takip ederek sitenizi tarar. Karşılaştıkları sayfalara eğer belirlenen kurallara uygunsa bunları dizinine ekleyip arama sonuçlarında sitenizi göstermeye başlar. Botlar bunu her gün tekrarlar ve uygun buldukları içerikleri dizine eklerler.

Arama yapan bir kullanıcının karşısına çıkan sonuçlar ise dizine eklenen sayfalar üzerinden sağlanır. Sitenize girenlerin %90’ının Google tarafından yönlendirildiğini düşünürsek arama sonuçlarından çıkmak için dizinde yer almanız gerekmektedir.

Sağlıklı bir Google için seo çalışması sonucunda sitenize sağlıklı ve düzenli kullanıcılar çekebilirsiniz. Çektiğiniz bu kullanıcılar sürekli sitenizi ziyaret etmeye başladığında sizde Google’da tırmanmaya başlamış olacaksınız ve Google’da kendi kurallarına uyduğunuz için sizin ilk sayfalarda çıkmanıza yardımcı olmuş olacak. İşte bu yüzdendir ki bir site sahibinin yapması gereken en temel şey Google’ı dikkate almaktır.

Reply