Hak Etmediğiniz Yerdeyseniz Değerlendirme İsteğinde Bulunun!

Arama motorlarından bir anda web sitesi kaybolanlar ne yapacağını bilmiyorlarsa paniğe kapılmamalıdır. Çünkü hak ettiğiniz yerde değilseniz, web siteniz bir anda arama sonuçlarından kaybolursa uygulayabileceğiniz bir yöntem var: Değerlendirme isteği.

Google Değerlendirme İsteği

Sitenizin Google kalite kurallarına uyduğu halde hak etmediği yerde olduğunu düşünüyorsanız, Google yeniden değerlendirme yapabilirsiniz. Özellikle adınıza yapılan çöp diye tabir edilen backlink çalışmalarını ya da yine adınıza eklenen hacklinklere ve web sitenizde oluşan hosting kesintileri gibi yanlış anlaşılmaları Google’a bildirebilirsiniz. Nasıl mı? Google değerlendirme isteği nasıl yapılır alt başlıktan öğrenebilirsiniz…

Google Yeniden Değerlendirme İçin Ne Yapılmalıdır?

Google değerlendirme isteği için aşağıda yer alan linke tıklayınız. Bu linkten Google editörleriyle direk bağlantı kurabilirsiniz ve böylelikle siteniz ile alakalı durumunu anlatabilirsiniz. Peki, Google yeniden değerlendirme yaparken nelere dikkat ediyor?

Google değerlendirme isteğinde bulunurken kesinlikle içten ve samimi bir anlatım dili kullanmalısınız. Sorunu tam olarak doğru bir şekilde aktardığınız taktirde Google editörleri web sitenizi inceleyerek, gerekli düzenlemeleri gerçekleştireceklerdir. Yeniden değerlendirme isteği ortalama olarak bir haftada sonuç bulmaktadır. Eğer sizden kaynaklı herhangi bir sorun varsa öncelikle ilgili sorunu düzelterek, değerlendirme isteğinde bulunmanız daha yararlı olacaktır. Google yeniden değerlendirme formunu doldururken de bu sorunu çözdüğünüzü belirtmeniz yeterli olacaktır…

Google bot taraması hakkında detaylı bilgi verdiğimiz Google Botları Nasıl Çalışır yazısını okuyarak, arama motorları için sitenizi daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

Reply