Google’da ilk Sayfada Çıkmak İçin…

İster kurumsal, isterseniz de bireysel bir web sitesinden bahsediyor olalım, genel olarak web sitelerinin amacı hedef kitleye ulaşmaktır. Bu hedef kitle söz konusu web sitesi içeriğinden çeşitli şekillerde faydalanacak kullanıcı kitlesidir. Eğer söz konusu site bir e-ticaret sitesiyle, hedef kitle aynı zamanda potansiyel müşteri olarak da ifade edilebilir. Sonuç olarak google’da ilk sayfada çıkmak ilgili sitenin hedef kitleye ulaşabilmesi açısından en önemli amaçlarından birisidir.

Google’da ilk Sayfada Çıkmak İçin…

Google’da en üstte çıkmak ile ilgili yürütülecek çalışmaların tamamı seo çalışmaları olarak ifade edilir. Dolayısıyla bu çalışmaların o sitenin içerik ve yapısına uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi, amaca ulaşmak bakımından önemli olacaktır.

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?

Google’da ilk sayfada çıkmak söz konusu web sitesinin içeriğine ve yapısına göre yürütülecek seo çalışmaları ile mümkün olacaktır. Bu SEO çalışmalarının sonuç vermesi ise belli bir zamanı gerektirir. Özellikle de henüz yayın hayatına başlamış yeni bir web sitesinden bahsediyorsak, bu süre daha uzun olabilir. Bunun temel nedeni ise arama motorlarının özellikle de Google’ın daha önceden yayın hayatına başlamış sitelere daha çok önem veriyor olmasıdır ancak bu temel kriter değildir. Google’da en üstte çıkmak için dikkat edilmesi ve uygulanması gereken pek çok seo çalışmaları vardır ve bu çalışmalar bir SEO uzmanı tarafından en doğru bir şekilde belirlenir.

SEO Çalışmaları Nedir?

Google’da ilk sayfada çıkmak için gerçekleştirilecek olan SEO çalışmaları, ilgili web sitesinin yapısal özelliklerine, içeriğine ve diğer kriterlerine göre belirlenecek çalışmalar bütünüdür. Bu çalışmalar bütününü belirleyen önemli etkenler genel hatları ile Google’ın web yöneticisi kalite yönergeleri doğrultusunda oluşturulur.

Google’da en üstte çıkmak için gerçekleştirilebilecek başlıca seo çalışmaları ; içerik çalışmaları, domain çalışmaları, sayfa alt yapısı çalışmaları, hızlandırma çalışmaları, güvenlik çalışmaları, sosyal medya çalışmaları başlıkları ile genel olarak ifade edilebilir.

Web siteniz için en etkili seo çalışmalarının başında ise içerik ve sosyal medya çalışmaları gelir. Bu çalışmalar sonucunda web sitenizde önemli ölçüde hit artışı sağlanmış olur. Bu da, hedef kitleye ulaşmanız anlamına gelir.

Reply